Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

BIRŽELIO SODAS 2024

Meninis vakaras

2024 birželio 14 d. 19.00 val.

Metų renginys „Birželio sodas“ vėl kviečia susiburti Kauno IX forto muziejuje. Šių metų programoje – pagal autentiškus Lietuvos tremtinių atsiminimus sukurta sceninė miniatiūra ir iš širdies į širdį sklindančios dainuojamosios poezijos melodijos. 2024 m. birželio 14 d. nuo 19.00 val. susitikime „Birželio sode“!

Renginys nemokamas.

PROGRAMA

  • 19.00–19.30 val. Birutės Mar sceninė miniatiūra iš spektaklio „Ledo vaikai“
  • 19.30–21.00 val. Dainuojamoji poezija | Giedrius Arbačiauskas, Gintarė Bauerytė, Dominyka Budinavičiūtė, Rokas Kašėta, Živilė Mackevičiūtė

Renginys prasidės aktorės, režisierės, choreografės, poetės, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatės Birutės Mar scenine miniatiūra iš spektaklio „Ledo vaikai“. Ji sukurta pagal autorės tėvų ir kitų 1941–1956 m. Lietuvos tremtinių Sibire prisiminimus. Po sceninės miniatūros visus suburs Giedriaus Arbačiausko, Gintarės Bauerytės, Dominykos Budinavičiūtės, Roko Kašėtos ir Živilės Mackevičiūtės atliekami kūriniai.

Jau tradiciniu tampantis meninis vakaras „Birželio sodas“ 2023 m. Lietuvos muziejų asociacijos buvo paskelbtas metų renginiu. „Birželio sodas“ – tarsi simbolinė jungtis tarp praeities ir dabarties, primenanti apie 1941 m. birželio 14 d. pradėtą masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į atšiauriausius SSRS kraštus. Kauno IX forto memorialinio komplekso obelų sode vykstantis „Birželio sodas“ kiekvienam atėjusiam kužda individualią žinutę, skatindamas susimąstyti apie Laisvę, Tėvynę ir tuos, kurie buvo prievarta išvežti į tremtį.

Renginys vyks lauke, todėl rekomenduojame atsižvelgti į oro sąlygas ir pasirūpinti apsauga nuo lietaus arba saulės.

„Birželio sodas 2024“ skiriamas Gedulo ir vilties dienai, 75-osioms Lietuvos gyventojų trėmimų operacijos „Bangų mūša“ ir 70-osioms Kengyro sukilimo metinėms paminėti.

Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Renginio organizatorius – Kauno IX forto muziejus
Informaciniai partneriai – LRT, „Kauno diena“, čempijon.lt
Partneriai – UAB „BGC service“, Kauno „Akropolis“, radijo stotis „TAU“, Lietuvos zoologijos sodas

Akimirkos iš 2023 m. meninio vakaro „Birželio sodas“