Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Diskusija ir tarptautinės jaunimo grupės pasirodymas

Tarptautinis projektas „Sound in the Silence“

2022 spalio 3 d. 18.00

Kaip menas gali padėti jaunimui pajausti ir suprasti sudėtingiausias praėjusio amžiaus istorijos akimirkas? Mokiniai iš Kroatijos, Vengrijos, Vokietijos ir Lietuvos lankysis Kauno IX forto muziejuje, kur dalyvaus 8 kartą vyksiančiame edukaciniame projekte „Sound in the Silence“. Devynioliktojo amžiaus tvirtovė, kurioje Antrojo pasaulinio karo metais buvo vykdomi nacistų nusikaltimai, daugiau nei savaitei virs jaunimo tarpdisciplininių seminarų vieta. Jų darbo rezultatas – baigiamasis spektaklis bus rodomas spalio 3 d. 18.00 val. muziejuje (Žemaičių pl. 75, Kaunas). Projektą organizuoja Europos atminimo ir solidarumo tinklas ir asociacija MOTTE.

Kauno tvirtovė, pastatyta kaip gynybinių įtvirtinimų dalis prie vakarinės Rusijos imperijos sienos, 1941 metais pateko į nacistinės Vokietijos rankas. Tuomet ji paversta apie 50 000 kalinių, daugiausia žydų kilmės, žudynių vieta. Nelengva, sudėtinga IX forto praeitis taps šiųmečio tarptautinio meno, edukacijos ir istorijos projekto „Sound in the Silence“ atspirties tašku. Jo dalyviai – 14–18 metų amžiaus mokiniai – atvyks į Kauną, kad tarp istorinės tvirtovės sienų dalyvautų užsiėmimuose ir seminaruose, kuriuos ves edukatoriai ir menininkai.

Tiesioginis ryšys su istorija jaunimui ir jo mokytojams taps įkvėpimu drauge imtis meninės veiklos: jaunieji kūrėjai savo apmąstymus ir pastebėjimus pavers garso, žodžio ir judesio spektakliu. Ruoštis jiems padės: reperis ir prodiuseris Danas Wolfas (JAV), choreografė Katarina Rampackova (Slovakija), performeris Seanas Palmeris (Didžioji Britanija), psichologė Tetiana Krukovska (Ukraina) ir IX forto muziejaus edukatoriai. Jų darbo rezultatą bus galima pamatyti spalio 3 d. 18.00 val. muziejuje.  

Po spektaklio vyks diskusija apie naujus istorijos ugdymo metodus. Joje dalyvaus menininkai, seminarams vadovavę edukatoriai ir jaunimas.

Ankstesni „Sound in the Silence“ projektai vyko tokiuose miestuose kaip Gdanskas ir Varšuva bei buvusiose Borno Sulinovo, Nojengamo prie Hamburgo ir Ravensbriuko koncentracijos stovyklose.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Plačiau apie projektą: https://enrs.eu/edition/sound-in-the-silence-2022-23

Organizatoriai: Europos atminimo ir solidarumo tinklas, Asociacija MOTTE, Hamburgas, Vokietija
Partneris: Kauno IX forto muziejus, Lietuva