Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Ekskursija „Atminties ženklai: Kauno getas“

2021 liepos 16 d. 15.30

Minint Kauno geto įkūrimo 80-ąsias metines, Kauno IX forto muziejus kviečia atsigręžti į buvusioje Kauno geto teritorijoje esančius atminties ženklus, kurie atspindi žydų kultūrą ir Holokausto tragediją.

2021 m. liepos 16 d., penktadienį, 15.30 val. po buvusią Kauno geto teritoriją organizuojama nemokama ekskursija „Atminties ženklai: Kauno getas“. Ji pristato žydų gyvenimą iki nacių okupacijos ir jos laikotarpiu, Kauno geto įkūrimo aplinkybes, buitį, taip pat likimus tų, kurie patyrė nežmonišką agresiją.

Naciams okupavus Lietuvą, į Kauno getą uždaryta apie 30 tūkst. žydų. 1944 m. likviduojant getą, iš ten likusių apie 1000 žydų išgyveno tik maždaug 300.

Nors įvykiai nutolsta laike, tačiau lieka gyvi erdvėje ir atmintyje. Istoriją perduoda atminties ženklai mūsų aplinkoje. Atidžiau pasidairius galima išvysti, kiek čia gausu anksčiau nepastebėtų detalių, bylojančių apie istorijos audras ir jų sūkuryje atsidūrusius žmones. Į tai ir bus siekiama atkreipti dėmesį per ekskursiją.

*

Ekskursijos maršrutas: Kauno geto vartų paminklinis akmuo (Linkuvos g. 2)–Demokratų aikštė.

Trukmė – apie 2 val.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/8gY2kHG2t53Bv83i8

*

Prieš prasidedant ekskursijai bus prisimenamas ir pagerbiamas Holokausto aukų atminimas.

*

Renginys organizuojamas atsižvelgiant į galiojančius COVID-19 pandemijos reikalavimus.

Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama.

*

Renginį organizuoja Kauno IX forto muziejus 

Renginio partneriai:

Kauno žydų bendruomenė

Kauno miesto savivaldybė

Minėdamas pirmųjų masinių trėmimų ir Holokausto Lietuvoje pradžios 80-ąsias metines, Kauno IX forto muziejus 2021 metus skiria totalitarinių (sovietinio ir nacistinio) režimų aukoms atminti. Kviečiant visuomenę nepamiršti istorinių įvykių, palikusių gilų įspaudą Lietuvos ir pasaulio istorijoje, metus lydi šūkis-įsipareigojimas „Visada prisiminti. Neleisti pasikartoti“.