Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Holokausto vykdytojai: Ypatingasis būrys 1941–1944 m.

paskaita–diskusija su istoriku dr. Arūnu Bubniu

2020 vasario 17 d. 17.30 val.

2020 m. vasario 17 d. (pirmadienį) 17.30 val. Kauno IX forto muziejus kviečia į susitikimą su istoriku, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriumi dr. Arūnu Bubniu – vienu labiausiai patyrusių ir pripažintų tyrėjų, tiriančių nacių okupacijos bei Holokausto Lietuvoje istoriją.

Svečias pristatys naujausią savo knygą „Vokiečių saugumo policijos ir SD Vilniaus ypatingasis būrys 1941–1944 m.“. Leidinyje surinkti, išanalizuoti ir apibendrinti niekur neskelbti archyviniai duomenys apie vieną, iš lietuvių vyrų sudarytą, policijos dalinį (Sonderkommando), kurį naciai okupantai pasitelkė masinių žudynių Paneriuose (Vilniuje) vykdymui. Atskleidžiami SD Vilniaus ypatingojo būrio nusikaltimai, nariai ir jų likimai.

Renginio metu istorikas taip pat pasidalins savo įžvalgomis apie Holokausto Lietuvoje tyrimų specifiką, problemas, atsakys į aktualius klausimus. Siūloma paskaita/diskusija – nedažnai pasitaikanti proga gauti tokio aukšto lygio koncentruotą, kompetentingai ir atsakingai apdorotą informaciją apie baisiausius Antrojo pasaulinio karo įvykius Lietuvoje, kurių, vardan žmonijos ateities, negalima pamiršti.

 

Renginio metu bus galimybė leidinį įsigyti.

 

Renginio vieta:

Kauno IX forto muziejaus administracijos pastate

(prie automobilių stovėjimo aikštelės)

Žemaičių pl. 71, Kaunas

 

RENGINYS NEMOKAMAS

paskaita-diskusija2