Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Kauno geto likvidavimo 80-ųjų metinių ženklas

Šiemet minimos 80-osios Kauno geto likvidavimo metinės. Reikšdamas gilią pagarbą Holokausto aukoms ir atkreipdamas dėmesį į šiuos tragiškus įvykius, Kauno IX forto muziejus kviečia visus, organizuojančius atminimo renginius, komunikacijoje naudoti specialų ženklą, sukurtą 80-osioms Kauno geto likvidavimo metinėms paminėti.

Kauno geto likvidavimo 80-ųjų metinių ženklas

Kauno geto likvidavimo 80-osioms metinėms sukurtą ženklą sudaro kvadratinis fonas, grafinis piešinys ir tekstinis užrašas. Juodas kvadratinis fonas simbolizuoja uždarą erdvę, apribojimą. Į viršų kylančios stačiakampio ir trikampio formos kuria atviro lango vaizdą, kuriame dominuoja dangaus mėlio spalva, hebrajų kalba vadinama Tekhelet. Šis terminas apibūdina vandenynų gelmės ir dangaus atspalvius, perteikiančius harmoniją tarp žemės ir dangaus. Sukurtoje kompozicijoje melsvas atspalvis yra tikėjimo ir vilties simbolis. Pilkos spalvos elementas, tarsi šešėlis, tampa nuoroda į praeitį. 

Tekstinis ženklo užrašas yra suderintas su grafiniais elementais ir negali būti naudojamas atskirai. Ženklas negali būti apkarpomas ar neproporcingai suspaudžiamas. Būtina išlaikyti tekstinės ženklo dalies įskaitomumą. Ženklas gali būti naudojamas lietuvių ir anglų kalbomis.

Ženklo aprašas lietuvių ir anglų kalbomis

Jeigu kiltų klausimų dėl ženklo naudojimo, kviečiame susisiekti el. p. dizainas@9fortomuziejus.lt.