Muziejus šiandien: dirba iki 18:00
Žemaičių plentas 73, Kaunas | Kaip atvykti?

LAPKRITIS MUZIEJUJE – TOLERANCIJOS MĖNUO

Nemokami edukaciniai užsiėmimai 9-12 kl. moksleiviams

lapkritis copy

Visą lapkričio mėnesį Kauno IX forto muziejus kviečia 9-12 kl. moksleivius dalyvauti edukacinės programos „Holokaustas Lietuvoje“ užsiėmimuose:

BAUSTI NEGALIMA PASIGAILĖTI (60 min)

Edukacinis užsiėmimas apie Holokaustą ir jo vykdytojus Lietuvoje. Užsiėmimo forma – vaidmenų žaidimas „Teismas“. Dalyviai supažindinami su Holokausto istorija Lietuvoje ir IX forte, pristatomas žmogaus prisipažinimas vykdžius žydų naikinimą bei liudytojo pasakojimas. Pasiskirstę vaidmenimis dalyviai analizuoja priežastis, kodėl Tautinio darbo apsaugos bataliono kariai dalyvavo žydų naikinime. „Teismo“ metu nagrinėjami Holokausto vykdytojų motyvai, analizuojama situacija, o ne teisiami konkretūs asmenys. Užsiėmimas skatina kritiškai mąstyti, argumentuotai išsakyti nuomonę, diskutuoti apie moralę ir vertybes.

IŠGELBĖJĘS GYVYBĘ – IŠGELBSTI PASAULĮ (60 min)

Edukacinis užsiėmimas apie žydų gelbėjimą Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Dalyviai supažindinami su nacių vykdytais nusikaltimais, istoriniais įvykiais IX forte nacių okupacijos laikotarpiu. Pristatomi Pasaulio tautų teisuoliai – drąsūs žmonės, kurie nepaisydami gresiančio pavojaus prisidėjo prie žydų gelbėjimo. Atlikdami užduotis grupėmis, dalyviai detaliau susipažįsta su gelbėtojais, identifikuoja jų motyvus ir asmenines savybes, galimai lėmusias sprendimą rizikuoti ir gelbėti žydus. Užsiėmimas ugdo analitinį mąstymą, moko atpažinti žmonių asmenines savybes, skatina diskutuoti apie moralę ir vertybes.

NEMOKAMAI !

Būtina išansktinė registracija:

Tel.: 8 37 377750

edukacija@9fortomuziejus.lt