Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Meninis vakaras „Birželio sodas“

Gedulo ir vilties dienai paminėti

2023 birželio 16 d. 17.00

Ką ramią birželio pavakarę šnara senasis sodas? Kiek jis visko liudijęs? Kokius simbolius ir reikšmes jo šakos gobia – žmogaus ir Tėvynės ryšį, neblėstančią viltį, išsaugotą atminimą?..

2023 m. birželio 16 d. (penktadienį) Kauno IX forto muziejus kviečia į meninį vakarą „Birželio sodas“, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti.

PROGRAMA:

  • 17.00–18.30 val. Parodos „Sudygsniuota“ atidarymas
  • 19.00–21.00 val. Dainuojamosios poezijos pasirodymai | Atlikėjai: Rokas Kašėta, Vytautas V. Landsbergis, Pijus Mašutko, Gabija Petrauskaitė, Aistė Plaipaitė, Domas Ročka („Poezijos medžiotojai“), Andrius Zalieska-Zala.

Meninis vakaras „Birželio sodas“ taps simboline jungtimi tarp praeities ir dabarties, primins apie istorinius įvykius – 1941 m. birželio 14 d. pradėtą masinį Lietuvos gyventojų prievartinį išvežimą į atšiauriausius SSRS kraštus.

Renginio pradžioje bus atidaroma tremtinių tekstilės ir skulptūrinių objektų paroda „Sudygsniuota“. Ekskursiją po Kauno IX forto memorialiniame komplekse išsidėsčiusią parodą ves projekto vadovė Renata Vinckevičiūtė-Kazlauskienė, menines instaliacijas pristatys jų kūrėjai: Džiugas Karalius ir Giedrius Bučas, Marius Jonutis, Eglė ir Rokas Kašėtos, Lina Jonikė, Greta Kardi-Kardišiūtė.

Po parodos atidarymo memorialinio komplekso obelų sode pasklis dainuojamosios poezijos garsai. Kūrinius atliks pradedantieji ir jau gerai žinomi dainuojamosios poezijos atstovai. Jautrios melodijos skatins ieškoti asmeninių sąsajų su praeitimi, apmąstyti Laisvę.

Renginys vyks lauke, todėl, atsižvelgiant į oro sąlygas, rekomenduojama pasirūpinti apsauga nuo lietaus arba saulės.

Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Renginį finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija
Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Renginio organizatorius – Kauno IX forto muziejus
Informaciniai partneriai: LRT, „Kauno diena“