Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Muziejuje atidaroma Kęstučio Grigaliūno paroda

„Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“

2023 liepos 13 d. 13.00 val.

2023 m. liepos 13 d. 13.00 val. Kauno IX forto muziejuje atidaroma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Grigaliūno paroda „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“. Kviečiame dalyvauti. Renginys nemokamas.

Paroda yra meninio tyrimo „Mirties dienoraščiai“, vykdomo nuo 2008 metų, dalis. Medžiagą jai surinko pats autorius, menininkas Kęstutis Grigaliūnas. Parodą sudaro knyga, į kurią sudėtos 2 700 žydų tautybės asmenų biografijos, ir 333 veidų fotografijos su trumpais gyvenimo aprašymais. Šie žmonės – žydai, išlaisvinti iš nacių konclagerių. Jie neturėjo jokių dokumentų, todėl ne kartą buvo apklausiami sovietų filtraciniuose lageriuose, siekiant patvirtinti jų nurodomą tapatybę. Visiems jiems buvo užvestos filtracinės bylos. „Tai dokumentas apie Lietuvos žydus, išgyvenusius nacių persekiojimus, getus, konclagerius ir sugrįžusius į Lietuvą“, – apie parodą ir knygą sako Kęstutis Girgaliūnas.

Paroda Kauno IX forto muziejuje veiks iki 2024 m. kovo 3 d.

Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.