Muziejus šiandien: dirba iki 18:00
Žemaičių plentas 73, Kaunas | Kaip atvykti?

Tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti…

Nemokama ekskursija | Filmas „Misija Sibiras'18. Surasti savus“

2019 birželio 13 d. 19.00 val.

1_0613_2

2019 m. birželio 13 d., Gedulo ir vilties dienos išvakarėse, Kauno IX forto muziejus kviečia į nemokamą edukacinį renginį, skirtą tremtinių ir politinių kalinių atminimui.

Sovietų Sąjungos okupuotoje Lietuvoje represijas patyrė šimtai tūkstančių žmonių. Suėmimais ir teroru buvo ne tik slopinamas pasipriešinimas, bet ir siekta visiškai sovietizuoti, pavergti ir pertvarkyti Lietuvos visuomenę. Šiam tikslui pasiekti sovietai taikė Lietuvos piliečių kalinimą sovietinėse priverstinio darbo stovyklose – Gulage.

Pirmosios sovietų okupacijos laikotarpiu (1940-1941 m.) IX forte veikusį Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialą NKVD naudojo kalinių persiuntimui į lagerius. Apie tai daugiau bus galima sužinoti renginio metu vyksiančioje teminėje ekskursijoje „Pirmoji sovietinė okupacija. IX fortas 1940-1941 m.“

Po ekskursijos numatytas susitikimas su ekspedicijos „Misija Sibiras‘18“ dalyviais, kurie pristatys filmą „Misija Sibiras’18. Surasti savus“ bei pasidalins įspūdžiais, kaip ekspedicijai Kazachtane sekėsi tvarkyti apleistus lietuvių politinių kalinių kapus.

RENGINYS NEMOKAMAS!