Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Tarptautinis edukacinis projektas vidurinių mokyklų mokiniams ir mokytojams

Registracija iki 2022 m. birželio 5 d. 

2022 m. rugsėjo 28 d. – spalio 5 d., Kauno IX forto muziejus (Lietuva)  

2022 m. spalio 9 – 16 d., Guseno ir Mauthauseno memorialai (Austrija) 

Kviečiame vidurinių mokyklų mokytojus ir mokinius dalyvauti tarptautiniame edukaciniame meno ir istorijos projekte. 

Mokytojai ir 14–18 metų mokiniai kviečiami dalyvauti išskirtiniame projekte, sukurtame taikant novatorišką metodą, sujungiantį atminties vietų lankymą, istorijos mokslą ir kūrybinį įgytų žinių pritaikymą. Prasidėjo atranka į tarpdisciplininį projektą „Sound in the Silence“, kurį jau kelis metus bendradarbiaudami su vietiniais partneriais organizuoja Europos atminimo ir solidarumo tinklas bei asociacija MOTTE iš Hamburgo.

Šiemet projektas vyks jau aštuntą kartą dviejose skirtingose vietose: pirmiausia, rugsėjo pabaigoje Lietuvoje, Kauno IX forto muziejuje, o vėliau, nuo spalio 8 d., Austrijoje, buvusių Guseno ir Mauthauseno koncentracijos stovyklų memorialuose.

„Sound in the Silence“ yra projektas, jungiantis meną, švietimą ir istoriją, kuriame įvairių šalių jaunimas ir mokytojai susitinka pasirinktose Europos vietose, paženklintose ypatinga dvidešimtojo amžiaus istorija. Projektu siekiama paskatinti jaunąją europiečių kartą susimąstyti apie sudėtingus bendros praeities aspektus. Šių metų dalyviai, kaip ir kasmet atrinkus keturias grupes iš keturių skirtingų šalių (grupę sudaro mokytojas ir septyni mokiniai), vyks į Lietuvą arba Austriją, kur pažins Antrojo pasaulinio karo metu nacistinio režimo įvykdytų nusikaltimų istoriją. Sąlytis su didžiąja istorija taps įkvėpimu ir atspirties tašku bendrai meninei veiklai. Apsilankymą memorialinėse vietose lydės teatro, šokio, vokalo ir kūrybinio rašymo mokytojų vedami užsiėmimai. Taip tarptautinė jaunimo grupė, padedama įvairių sričių menininkų, kartu parengs galutinį pasirodymą vietos bendruomenei.


Mokytojų atranka jau prasidėjo. Paraiškas galima siųsti iki 2022 m. birželio 5 d., užpildant formą, kurią rasite interneto svetainėje https://sisrecruitment.enrs.eu/


Daugiau informacijos apie projektą rasite: https://enrs.eu/edition/sound-in-the-silence-2022-23

Ankstesni „Sound in the Silence“ renginiai vyko Neuengame, Borne Sulinove, Gdanske, Osvencime / Terchovoje prie Žilinos, Ravensbriuke, Varšuvoje ir Brėmene.

Organizatoriai: Europejska Sieć Pamięć i Solidarność (Europos atminimo ir solidarumo tinklas), asociacija MOTTE, Hamburgas, Vokietija 

Partneriai: Kauno IX forto muziejus, Lietuva, Guseno ir Mauthauseno memorialai (Austrija)