Muziejus šiandien: dirba iki 18:00
Žemaičių plentas 73, Kaunas | Kaip atvykti?

VΛSΛROK–VΛKΛROK’19 su muziejumi #2

Nemokama ekskursija | Vaidybinis filmas „Pileckis“

2_0627_3

2019 m. birželio 27 d., Kauno IX forto muziejus kviečia į antrąjį ciklo VASAROK–VAKAROK SU MUZIEJUMI edukacinį renginį, kurio metu bus pristatoma Holokausto tema.

1941 m., kai nacistinė Vokietija okupavo Lietuvą, IX fortas buvo paverstas masinių žudynių vieta. Šalia forto naciai ir jų bendrininkai nužudė apie 50 tūkst. žmonių – iš jų apie 30 tūkst. buvo žydų tautybės asmenys. Teminės ekskursijos „Mirties keliu: Holokaustas IX forte“ dalyviai sužinos kaip buvo organizuojamas žmonių žudymas, kodėl į IX fortą mirčiai buvo atvežami ir užsienio šalių piliečiai žydai iš Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos.

Po ekskursijos muziejaus kino salėje vyks lenkų vaidybinio filmo „Pileckis“ peržiūra. Filmas sukurtas remiantis tikra lenkų kario istorija. Witoldas Pileckis buvo vienintelis žmogus, patekęs į Aušvicą savo noru. Jis planavo sukilimą, per kurį tikėjosi išvaduoti kalinius. 1943 m. pabėgęs iš stovyklos W. Pileckis pirmasis pradėjo informuoti išorinį pasaulį apie Aušvice veikusią nacių mirties mašiną. Filmas bus rodomas su titrais lietuvių k.

RENGINYS NEMOKAMAS!