Muziejus šiandien: dirba iki 18:00
Žemaičių plentas 73, Kaunas | Kaip atvykti?

VΛSΛROK–VΛKΛROK’19 su muziejumi #5

Nemokama ekskursija ir filmas „FAKTAS“

2019 rugpjūčio 8 d. 19.00 val.

5_0808

2019 m. rugpjūčio 8 d., Kauno IX forto muziejus kviečia į penktąjį ciklo „Vasarok–Vakarok su muziejumi“ edukacinį renginį, kurio metu bus kalbama apie nacių okupaciją Lietuvoje, okupacinės valdžios vykdytą ne tik fizinio, bet ir ekonominio išnaudojimo bei kultūrinės priespaudos politiką. Dažnas nacių atsakas į išpuolius prieš nacistinės Vokietijos kariuomenę ir policiją buvo nekaltų gyventojų žudynės. Ekskursijos dalyviai turės galimybę sužinoti apie Pirčiupių kaimo tragediją, ir kaip ši istorija įamžinta Kauno IX forto muziejuje eksponuojamuose meno kūriniuose.
Po ekskursijos muziejaus kino salėje bus rodomas vaidybinis filmas „Faktas“, kuriame atkurta 1944 m. birželio 3 d. tragedija Pirčiupiuose. Tą dieną suvarę žmones į didelius klojimus naciai sudegino 119 gyvų Pirčiupių kaimo gyventojų. Žuvo seneliai, moterys, vaikai.
„Faktas“ – vienintelis lietuvių filmas, 1981 m. parodytas konkursinėje Kanų festivalio programoje ir pelnęs apdovanojimą už Jelenos Solovej atliktą geriausią antraplanį vaidmenį.

PROGRAMA:
– Ekskursija „Pirčiupių kaimo tragedija“
– Vaidybinis filmas „Faktas“ (rež. A. Grikevičius, 1980 m.)

Ekskursijos pradžia – Okupacijų ekspozicijos pastate, prie bilietų kasos (įėjimas nuo požeminės perėjos).
Kviečiame dalyvauti!