Muziejus šiandien: dirba iki 18:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Luko Pavilonio meninių darbų paroda „Fortifiksacija”

2022 lapkričio 18 d. 17:30

2022 m. lapkričio  18 d. 17.30 val. Kauno IX forto muziejuje (Žemaičių pl. 75, Kaunas) atidaroma pirmoji asmeninė Luko Pavilonio kūrybos paroda „Fortifiksacija“. Kviečiame atvykti!

Parodoje – tapybos, grafikos ir fotografijos darbai, atskleidžiantys žmogaus kūrinių ir gamtos, praeities ir dabarties ryšius. Jaunojo menininko darbuose vaizduojami Kauno tvirtovės fortai, kurie pamažu atsiduoda laiko tėkmei ir gamtos galiai. Praeityje įvykdyta žmogaus invazija į gamtą – prieš 140 m. karininiams tikslams pradėti statyti fortai – silpsta, o, žmogui atsitraukus, gamta palengva susigrąžina objektus ir teritorijas.

„Fortifiksacija – mano asmeninis žvilgsnis į Kauno tvirtovę. Mane patraukė gynybinių įtvirtinimų autentiškumas – juose puikiai atsiskleidžia dabarties santykis su praeitimi. Kadaise pastatyti galingi fortų mūrai tiesiogiai bendrauja su gamta ir smalsiais lankytojais. Kauno tvirtovės teritorijose gausu brūzgynų, iš kurių tykiai stebi įtvirtinimų sienos. Mano tapybos, grafikos ir fotografijos darbus sieja bendra gamtos užkariautų, savo pirminės paskirties jau nebeatliekančių pastatų tema. Savo kūriniuose siekiau perduoti žiūrovui jausmą, tvyrantį tamsiuose drėgnuose fortų koridoriuose“, – sako parodos autorius L. Pavilonis.

Jaunasis menininkas kūrybinį kelią pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, šiuo  metu studijuoja tapybą Vilnius dailės akademijoje.

„Fortifiksacija“ bus eksponuojama netradicinėje parodoms erdvėje – IX forto puskaponieryje, kuris simboliškai susisieja su parodos tema.

Paroda veiks iki 2023 m. vasario 12 d.