Muziejus šiandien: dirba iki 18:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Audiovizualinė instaliacija JUODA ŠVIESA

Europos muziejų nakties renginys

Kas yra šviesa? Kiek jos galima rasti ten, kur vyrauja slegianti tamsa? Ką tamsos ir šviesos sandūra padeda patirti, suprasti, prisiminti? Europos muziejų naktį Kauno IX forto muziejuje lankytojų laukia įtraukiantis garso ir vaizdo instaliacijų pasakojimas apie šviesą ir atminimą.

Audiovizualinę instaliaciją JUODA ŠVIESA pristato garso ir vaizdo menininkas Marius Antanaitis, bendradarbiaudamas su užsienio elektroninės muzikos kompozitoriais Donato Dozzy ir Johannes Auvinen (TIN MAN), taip pat instaliacijų kūrėjais iš Lietuvos – MPD, Vytautu Basčiu ir kitais; instaliacijos bendraautorė – Monika O. Kalytytė-Antanaitienė. Unikalioje vietoje – IX forto gynybinėje sienoje – susijungs įvairūs meno žanrai. Pojūčių kupiną pasivaikščiojimą lydės minimalistinė ambient stiliaus muzika ir technomuzikos garsai, o pro tamsą besiskverbianti šviesa kvies stabtelti – būti čia ir dabar, įsigilinti į save, praverti atminties klodus.

Audiovizualinę instaliaciją JUODA ŠVIESA Kauno IX forto muziejuje (Žemaičių pl. 75 Kaunas) bus galima aplankyti 2023 m. gegužės 12–13 d.

Gegužės 12 d. (penktadienį) 20.00–23.00 val. | BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA. LAISVŲ VIETŲ NEBĖRA
Instaliacijos PREMJERA. Į patalpas įleidžiama iki 30 iš anksto užsiregistravusių asmenų.

Gegužės 13 d. (šeštadienį) 19.00–23.00 val. | Registracija nereikalinga
Instaliacijos lankymas vyksta gyvos eilės principu. Esant dideliam lankytojų skaičiui, galimi srauto ribojimai. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 23.00 val.

Svarbi informacija:

  • Už asmenis, kurie yra jaunesni nei 16 m., atsako juos lydintys suaugusieji. 
  • IX forto gynybinės sienos lankymas per Muziejų nakties renginį (gegužės 12 d. 20.00–23.00 val. ir gegužės 13 d. 19.00–23.00 val.) yra nemokamas.
  • Lankymasis ekspozicijose muziejaus darbo laiku (nuo 10.00 val. iki 18.00 val.) gegužės 12 d. ir gegužės 13 d. yra mokamas.

Muzika:
DONATO DOZZY (Spazio Disponibile)
TIN MAN (Acid Test)
Marius Antanaitis (Juoda Šviesa / Black Light)
Gyvo garso pasirodymas:
Lazy Diamond’s Underground
Šviesos / instaliacijos:
Monika O. Kalytytė-Antanaitienė
Vytautas Bastys (Audioforma)
Linas Lukošius (MPD)
Sigita Meslinaitė (MPD)
Žygimantas Bagdonavičius (Elektroplazma)
Simonas Briedis (Elektroplazma)


Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.