Muziejus šiandien: dirba iki 17:00
Žemaičių plentas 75, Kaunas | Kaip atvykti?

Išleistas straipsnių rinkinys

„Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis“

Knyga

Holokaustas – masinis žydų tautos naikinimas Antrojo pasaulinio karo metu. Tai yra vienas iš skaudžiausių žmonijos istorijos etapų, kurio simboliai, reikšmė, religinė prasmė neprarado aktualumo praėjus daugiau nei 70 metų. Lietuvos ir užsienio valstybių istorikai, valstybės veikėjai, visuomenininkai iškelia su Holokaustu susijusius klausimus, kurie sulaukia rezonansinio atgarsio visuomenėje. Tai tik dar kartą įrodo, kad trūksta gilesnio visuomenės švietimo, faktais paremtos įtaigios informacijos šia neeiline tema.

Atsižvelgiant į minėtuosius procesus, bendradarbiaujant Kauno IX forto muziejui, Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir Kauno žydų bendruomenei, 2017 m. lietuvių ir anglų kalbomis išleistas Holokausto tematikai skirtas kolektyvinis mokslinių straipsnių rinkinys „Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis”. Jo pagrindu tapo 2016 m. spalio 27–29 d. Kaune įvykusios tarptautinės mokslinės konferencijos „Lokalinė Holokausto raidos analizė nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse“ metu nagrinėti klausimai. Leidinyje publikuojami trylikos autorių, tarp kurių yra ir visuotinį pripažinimą pelnę Holokausto istorijos tyrėjai, mokslininkai iš Estijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos, straipsniai. Platų probleminį tyrimų lauką apimantis mokslinių straipsnių rinkinys yra aktualus ne tik akademinei, bet ir plačiajai visuomenei: vyresniųjų klasių moksleiviams, studentams, taip pat visiems besidomintiems Antrojo pasaulinio karo, žydų tautos ir Holokausto istorija bei istorine atmintimi.

Labai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio leidinio išleidimo ir maloniai kviečiame dalyvauti jo pristatymuose, kurių metu galėsite gyvai pabendrauti su autoriais bei leidėjais. Leidinio pristatymai vyks:

Panevėžyje Lapkričio 22 d. 16 val.

Vasario 16-osios g. 60, Panevėžys

 

Vilniuje Lapkričio 27 d. 17 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje

Gedimino pr. 51, Vilnius

 

Klaipėdoje Lapkričio 30 d. 17 val.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Turgaus g. 8, Klaipėda

 

Kėdainiuose Gruodžio 5 d. 15 val.

Kėdainių daugiafunciame centre

Senosios rinkos a. 12, Kėdainiai

 

Alytuje Gruodžio 6 d. 17 val.

Alytaus kraštotyros muziejuje

Savanorių g. 6, Alytus

 

Kaune Gruodžio 7 d. 16 val.

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje

S.Daukanto g. 25, Kaunas